Alarmy

Zapraszam do skorzystania z konfiguratora systemu alarmowego
Konfigurator systemu alarmowego umożliwiający w prosty i przyjazny sposób dobór urządzeń do systemu alarmowego.
Każdy etap poprzedzony jest wyjaśnieniem i opisami wykorzystanych urządzeń.
Konfigurator ustawiony jest pod zaawansowane centrale z serii INTEGRA które w każdym momencie można rozbudować i stworzyć inteligentną instalacje. Nie posiadają żadnych ograniczeń,jedyne co Nas ogranicza to tylko Nasza wyobraźnia 
System alarmowy to zespół urządzeń służących najczęściej zabezpieczeniu danego obiektu przed włamaniem.W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych (wzbudzenie czujnika powoduje alarm). System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika.
Pasywne czujki podczerwieni (PIR)

Reagują na zmianę promieniowania podczerwonego (emitowanego przez obiekty o temperaturze wyższej od otoczenia), nie są one wrażliwe na obiekty nie emitujące ciepła lub emitujące go zbyt mało (np. wskutek izolacji termicznej).

Czujniki magnetyczne (kontaktrony)

Czujki magnetyczne stanowią istotny element systemu zabezpieczeń, umożliwiając rozszerzenie ochrony również na drzwi, okna oraz inne elementy ruchome.

Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo obiektu (firma, magazyn, dom, garaż itp.).

Często dodatkowym elementem do systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego. Klawiatury kodowe posiadają funkcję wybierania kodu "pod przymusem", która powoduje uruchomienie systemu alarmu napadu - cichy alarm, wezwanie ochrony.

W skład systemów alarmowych najczęściej wchodzą:

 

Centrala alarmowa ("serce" całego systemu) wyposażona w układ sterujący całym systemem, zasilacz i akumulator

Klawiatura alarmowa (inaczej zwana manipulatorem kodowym, za pośrednictwem tego urządzenia użytkownik komunikuje się z centralą, błędnie potocznie nazywana szyfratorem)
Akustyczne czujki stłuczenia szyby

Różnego typu czujniki i detektory np:czujki
stłuczenia szyby,czujki wibracyjne,bariery podczerwieni,czujniki gazów,czujki zalania,czujki dymu i ciepła

 
Sygnalizatory (urządzenia akustyczne lub akustyczno-optyczne sygnalizujące zadziałanie systemów alarmowego - alarm, sabotaż itp.)
Dialer telefoniczny (urządzenie przekazujące informacje na temat systemu - alarm, załączenie/wyłączenie czuwania - za pomocą sieci telefoni stacjonarnej)
Moduł GSM (urządzenie przekazujące informacje na temat systemu - alarm, załączenie/wyłączenie czuwania - za pomocą sieci komórkowej GSM)

W specyficznych systemach zabezpieczeń - takich na przykład jak banki, spotkać można także inne rodzaje czujników - np. czujniki reagujące na zmianę ciśnienia w zamkniętym pomieszczeniu związaną z jego otwarciem, czujniki sejsmiczne reagujące na wybuch, czujniki dostępu do zamków montowane na zamkach sejfów, czujniki światłowodowe rozwieszane na ogrodzeniach reagujące reflektometrycznie na próbę pokonania ogrodzenia itp.

 


W swojej ofercie posiadamy systemy alarmowe jednych z najlepszych firm na rynku między innymi:
 
Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów i dobranie odpowiedniego zabezpieczenia dla potrzeb klientaSlideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 3
Licznik: 11996  | Radom Strony internetowe