Monitoring

Monitoring definiowany jest również jako telewizja przemysłowa CCTV (od  ang. closed-circuit television – dosł. telewizja o zamkniętym obwodzie).Jest to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Ostatnie lata przyniosły prawdziwą rewolucję w rozwoju systemów telewizji przemysłowej przenosząc ją w erę cyfrową – monitoring wideo IP oraz HD-SDI, wciąż popularny jest jednak monitoring oparty na technologi analogowej, który dzięki rozwojowi przetworników CCD i procesorów obróbki sygnałów DSP, zapewnia bardzo wysoką jakość i czułość kamer. Dzisiejszy system monitorowania może zapewniać użytkownikom wyjątkową funkcjonalność jak dostęp przez internet i urządzenia mobilne, jakość obrazu na poziomie FULLHD, elastyczność i dopasowanie do praktycznie każdych potrzeb, także pod względem ekonomicznym.

Systemy monitoringu dzieli się na klika grup produktowych:

Monitoring CCTV analogowy. Oparty o kamery wyposażane głównie w przetworniki CCD, rejestratory cyfrowe DVR (Digital Video Recorder). Ten typ urządzeń zapewnia jakość obrazu do rozdzielczość nawet 700 linii telewizyjnych, transmisję obrazu przez internet. Obraz przesyłany może być za pomocą kabli koncentrycznych, skrętki komputerowej UTP i transformatorów wideo, oraz bezprzewodowo. Zaletą tego systemu jest wysoka czułość kamer, wydajność i funkcjonalność rejestratorów cyfrowych oraz niska cena.

Monitoring cyfrowy IP. Kamery wyposażane są głównie w przetworniki CMOS rzadziej CCD. Rozdzielczość kamer zaczyna się od znanego z systemu analogowego D1(704x576) przez obraz HD (720P), FULLHD (1080P) do nawet kilkunastu milionów pixeli. Materiał rejestrowany jest za pomocą specjalnego oprogramowania przechwytującego lub rejestratora NVR (Network Video Recorder). System pracuje w oparciu o przewody UTP zgodnie z wytycznymi okablowania strukturalnego – sieci komputerowych. Podobnie jak inne systemy IT, może pracować zarówno w systemach zamkniętych jak i rozproszonych. Zaletą systemów IP jest wysoka jakość obrazu i możliwość integracji urządzeń z oddalonych lokalizacji.

Monitoring HD-SDI. System oparty na kamerach o rozdzielczości HD i FULLHD oraz rejestratorach cyfrowych,nie cieszy się zbytnią popularnością ze względu na dość wysokie ceny. Specyfiką tego systemu jest przesył cyfrowego obrazu za pomocą przewodów koncentrycznych.

W przypadku wszystkich powyższych systemów, typ oraz funkcjonalność kamer jest bardzo podobna. Kamery produkowane są w wielu odmianach i zróżnicowanych obudowach zarówno zewnętrznych i wewnętrznych z obiektywami o różnej ogniskowej dopasowanej do potrzeb konkretnych warunków pracy. Kamery te najczęściej pracują w technologi D/N – Dzień/Noc, obraz kolorowy w dzień i monochromatyczny w nocy często wyposażane dodatkowo w promienniki IR zapewniający doskonałą skuteczność w trudnych warunkach oświetlenia.
Systemy monitoringu dzięki ciągłemu rozwojowi technologii oraz coraz większej popularności, a co za tym idzie przystępności mogą być wykorzystywane w najróżniejszych aplikacjach od ochrony najmniejszych nawet prywatnych posesji do tworzenia dużych i rozległych systemów bezpieczeństwa.
Zapraszamy Państwa do zadawania pytań oraz do kontaktu z firmą. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania oraz umówimy się na spotkanie z Państwem w celu zaprezentowania naszych rozwiązań w zakresie monitoringu i nie tylko.


Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 3
Licznik: 11994  | Radom Strony internetowe